NLV32T-331J-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
NLV32T-331J-PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 330 µH 5 % 40 mA 34 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)2.39 mm
Length3.2 mm
Width2.4892 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1210
Case Code (Metric)3225
Number of Pins2
Resistance34 Ω
Composition(Kit Type)Wirewound
Height2.2 mm
PackagingReel
Depth2.7 mm
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Self Resonant Frequency5 MHz
TypeWirewound
Q Factor20
Current Rating40 mA
DC Resistance (DCR)34 Ω
Test Frequency796 kHz
Military StandardNot
ShieldingUnshielded
Inductance330 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance5 %
Max DC Current40 mA
DC Current40 mA